USKLADIMO FREKVENCIJE

Županjski SDP traži zaustavljanje aktivnosti na izgradnji bazena

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Priopćenjem za javnost danas se oglasila Gradska organizacija SDP-a Županja koja upozorava čelnike grada da će situacija zbog pandemije korona virusa na županjske gospodarstvenike ostaviti negativan utjecaj u poslovanju te apeliraju na vladajuće u Gradu Županja da razmotre mogućnosti da im se pomogne.
"Osim mjera Vlade RH tražimo da u sklopu svojih ovlasti gradonačelnik i predstavničko tijelo čim se steknu uvjeti donesu konkretne mjere za pomoć ugostiteljima, obrtnicima, mikro i malim poduzetnicima s područja našeg grada koji su morali prekinuti rad zbog korona virusa. Naime, ova krizna situacija uzrokuje velike probleme u cjelokupnom gospodarstvu Republike Hrvatske. U našem fokusu interesa su lokalni gospodarstvenici odnosno realni sektor i najugroženiji građani pa je važno da im grad pomogne u rasterećenju njihovih troškova kako bi se očuvala radna mjesta te redovno isplaćivale plaće. Vrijeme koje je pred nama nepredvidivo je za proračunske prihode grada te je potrebno uložiti napore u rasterećenju gradskog proračuna tako da se odustane od nepotrebnih javnih nabava i većih infrastrukturnih projekata. " ističe se u priopćenju za javnost u kojemu Gradska organizacija SDP-a Županja traži da se prekine izgradnja bazena i rekonstrukcija gradskih ulica za što su planirani krediti i jamstva u iznosu od oko 22 milijuna kuna. "Također, na sljedećoj sjednici Gradskog vijeća tražit ćemo rebalans proračuna i preraspodjelu proračunskih sredstava. Smatramo da provođenje socijalnog programa, plaćanje obaveza grada i isplata plaća je jedino što je sada realno. Sve ostalo je podložno izmjenama dok razmjeri i posljedice krize ne budu jasniji. Smatramo da fiskalnu godinu treba prilagoditi novonastaloj situaciji jer još nije kasno za pozitivne pomake glede pomoći našim sugrađanima u skladu s proračunskim mogućnostima. " zaključuje se u priopćenju za javnost koje je potpisao predsjednik Gradske organizacije SDP-a Županja Josip Gregorović.
 
 
Hitovi: 198