USKLADIMO FREKVENCIJE

Uznesenje Blažene Djevice Marije na nebo – Velika Gospa

Kategorija: /
Autor: J.W.D.Na svetištu Šumanovci u Gunji  pet dana Marijanske pobožnosti i 11 Svetih misa

GUNJA – Crkva je 12.lipnja 2021. slavila Bezgrešno srce Marijino. Na svetištu Skrovite Gospe Šumanovačke u Gunji je mons. dr. Đuro Hranić, nadbiskup Đakovačko-osječke nadbiskupije blagoslovio veliki brončani kip Skrovite Gospe Šumanovačke. Gospa raširenih ruku očekuje i ovih dana vjernike i hodočasnike. Od srijede do petka je trodnevna duhovna priprava koju će voditi prof. magistar Ivan Benaković. Ispovijed je u 18, prigodna marijanska pobožnost i u 19 sati sveta misa. Ivan Živić, upravitelj svetišta Šumanovci naglašava: „ Uznesenje Blažene Djevice Marije na nebo – Velika Gospa je, ljetni Uskrs. Znamo da je Uskrs središnja svetkovina naše vjere. Ovo je Uznesenje Marijino na nebo, dakle njezin Uskrs. Kao i svake godine mi smo se pripremili za ovu veliku svetkovinu u našem  svetištu u Šumanovci. Šumanovci su staro drevno svetište koje će 2.023. obilježiti 650 godina. Vidjeti će koji dođu već sada brojne nove sadržaje koje smo realizirali projektom „ Novo ruho Šumanovaca“.“ Uočnica svetkovine Velike Gospe u subotu počinje duhovni programu 16, a svete mise su u 17., 19,30 sati koju će predstaviti mons, dr. Đuro Hranić, nadbiskup, zatim slijedi ophod prema kapelici u šumi, u 22 sata je sveta misa na koju su pozvani mladi. Na Veliku Gospu u nedjelju ispovijed je od 6 do 12 sati, a svete mise su u 6., 7,30., 9., 10,30. i u 17,30 sati koju će predstaviti Mijo Mikić, svećenik,redovnik isusovac, prof. psihologije na Bogoslovnom fakultetu u Zagrebu.

 

Snimio: S. Bogutovac
Hitovi: 90