USKLADIMO FREKVENCIJE

Posavsko-slavonska stranka prestaje s djelovanjem

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

  Lokalni izbori sve su bliži, a održat će se trećeg vikenda u mjesecu svibnju ove godine. Skoro sve političke stranke uvelike su u pripremama za izbore, pa se za područje Vukovarsko-srijemske županije već zna puno imena onih koji će ove, 2017. godine, biti u utrci za župana, gradonačelnike, kao i načelnika općina u našoj županiji. Svaki izbori donesu i određena iznenađenja, pa je tako u Županji prije 12 godina iznenađenje bila Posavsko-slavonska stranka, osnovana, podsjeća aktualni predsjednik Mladen Stažić, na inicijativu trojice prijatelja koji su iz Bosanske Posavine nakon Domovinskog rata došli u Županju. PSS Županja je u Županji na prvim lokalnim izborima na koje su izašli osvojila jedan mandat u Gradskom vijeću Županje, a potom u dva navrata i po dva mandata u vijeću, te jedno u skupštini Vukovarsko-srijemske županije. No, sada, 12 godina poslije, donijeli su odluku da na predstojeće lokalne izbbore neće izlaziti kao PSS niti u Županji, niti u mjestima u kojima su njihove podružnice. "Mislimo i čvrsto vjerujemo da je došlo vrijeme da konačno prestanu potrebe stalnih podjela na Vaše i Naše glasače, na one koji su se ovdje rodili i one koji su se kasnije doselili, na Šokce i Bosance. Nakon razgovora s predstavnicima lokalnog HDZ-a uvidjeli smo da bi bilno poželjno da se udružimo kako bismo zajedno bili jači ,te smo stoga odlučili da se PSS pripaja lokalnom HDZ-u i predstavnici PSS-a nastavljaju djelovanje kroz institucije ove stranke, te će naši predstavnici biti na listi HDZ-a. " naglasio je Stažić u izjavi za program HRŽ-a i dodao da sukladno tim odlukama PSS ne vidi razlog svog daljnjeg postojanja te će kao politička stranka prestati djelovati 1. svibnja ove godine.

 Dakle, Posavsko-slavonska stranka donijela je odluku o prestanku djelovanja stranke, no prije toga će, kako je rekao Mladen Stažić, većina članova preći u HDZ. Upravo je HDZ, odnosno, Gradski odbor HDZ-a Županje nedavno odlučio da će aktualni gradonačelnik Županje i saborski zastuonik Davor Miličević u utrku za četvrti gradonačelnički mandat. Kandidat SDP Županje za gradonačelničku funkciju je Željko Džoić. Hoće li biti još kandidata, koliko će u Županji uopće biti lista na lokalnim izborima u svibnju, doista će se tek vidjeti. Tek kada krene prava predizborna kampanja, znati će se i koje su uopće političke opcije u Županji u igri. Jer, prelazaka iz jedne političke opcije u drugu ima još, poput nedavnog prelaska Hrvatskih laburista stranke rada u HSU, iz kojega je još na početku ovog mandata vijećnik u Gradskom vijeću Županje prešao u nezavisne. A nezavisni u ovome četverogodišnjem mandatu, Ivan Grigić, nedavno je najavio odlazak iz politike. Hoće li biti drugih nezavisnih lista, što je sa županjskim HSS-om, ima li još uvijek Demokratskog centra, gdje je u svemu tome HNS, a sjeća li se netko uopće HSLS-a koji je nekada bio okosnica političkog djelovanja u gradu Županji, vidjet će se i čuti....I HDSSB ima gradske vijećnike u Županji, a kojoj će se oni opciji prikloniti, vidjet ćemo zajedno....

 

 

 

Hitovi: 639