USKLADIMO FREKVENCIJE

Gunja: Načelnik Hrvoje Lucić održao tiskovnu konferenciju

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U Gunji je danas konferenciju za novinare održao načelnik općine Hrvoje Lucić,  u kojoj je predstavio  nalaz sudskog vještaka o procjeni  vrijednosti obnovljenih kuća na ovom području. Naime,  rekao je kako mu je  zbog stalnih  primjedbi i  mnogobrojnih upita mještana po pitanju medijskih napisa o tome da je vrijednost obnovljenih kuća stajala 1.700 eura za kvadrat, kao načelniku Općine bila  dužnost i obveza naručiti nalaz stalnog sudskog vještaka za graditeljstvo i procjenu nekretnina.Istaknuo je i kako je više puta   tražio i pojašnjenje  od nadležnog ministarstva , te da je angažirao stalnog sudskog vještaka  za graditeljstvo i procjenu nekretnina ING Ekspert d.o.o.iz Zagreba za procjenu vrijednosti troškova građenja. Istaknuo  je kako na učestala traženja općine Gunja za dostavu troškova obnove  obiteljskih kuća Ministarstvo nikada nije dalo odgovor i uvid u troškovnike."Procijenjene vrijednosti troškova građenja, s obzirom na način gradnje i upotrijebljene materijale, s uključenim PDV-om,koja iznosi 6.800 kuna za kvadrat, odnosno sveukupno s projektnom dokumentacijom 6.940 kuna za četvorni metar,  u odnosu prema  12.750 kuna za kvadrat, koliko je platilo ministarstvo po odobrenju ministrice Anke Mrak-Taritaš",  kazao  je Lucić.  U ponedjeljak će o svemu izvijestiti nadležne institucije.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hitovi: 685