USKLADIMO FREKVENCIJE

Posljednja sjednica Gradskog vijeća u ovome mandatu

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Iako je današnja sjednica Gradskog vijeća Županje bila posljednja u ovome sazivu, obzirom da su 21. svibnja lokalni izbori, Aktualni sat obilovao je vijećničkim pitanjima.Vijećnik Mladen Huber zanimao se za zgradu u blizini gradske tržnice, pokazujući fotografije nezavršene višekatnice koja, kako je naglasio, predstavlja opasnost po prolaznike, naročito za jačeg vjetra. "Može li Grad pokušati utjecati na vlasnika kako bi se smanjila opasnost." upitao je, između ostalog vijećnik Huber kojemu je gradonačelnik Davor Miličević odgovorio kako je pitanje vrlo aktualno. "No, privatno vlasništvo je svetinja i nadam se da će donošenje novog zakona vezanog za porez na nekretnine, kada se bude plaćala komunalna naknada po kubiku i za nezavršene objekte, potaknuti vlasnika da je barem zatvori sa stolarijom, jer je doista zgrada opasna i ružna." odgovorio je Miličević. Vijećnik Željko Džoić u svome je opširnome pitanju upitao gradonačelnika Davora Miličevića koje je programe Grad Županja pripremio i prijavio za projekt Slavonija, dok se u drugome pitanju osvrnuo na detaljan plan uređenja naselja Šećerana bez kojega građani toga dijela grada ne mogu raditi nikakve rekonstrukcije svojih stambenih objekata. Opširno je odgovorio gradonačelnik Miličević rekavši između ostalog, da se u predizborno vrijeme postavljaju pitanja koja sliče kao da će se pucati penal na prazan gol. Najavio je za mjesec svibanj raspisivanje natječaja za program pomoć u kući i zapošljavanje 25 žena na razdoblje od 2 godine, dok se, kada je riječ o naselju Šećerana, osvrnuo na nedavni požar u zgradi osnovne škole. O projektu Slavonija Miličević je naglasio kako je bolje da u ime Agencije Vjeverica govori Ana Komesarović, koja je to u nastavku sjednice Gradskog vijeća Županje i učinila, nabrojavši projekte koji su u pripremi. Vijećnik Džoić replicirao je u nastavku Aktualnog sata tijekom kojega se vijećnica Sanja Raonić zanimala za mogućnosti izgradnje biciklističkih staza, ali i ponovo podsjetila na problem pasa čiji se vlasnici znaju a često su opasnost na ulicama grada. I o tome je govorio gradonačelnik Miličević, dok je  posljednje obraćanje na Aktualnom satu imao potpredsjednik vijeća Ivan Grigić koji se zahvalio svima na suradnji i ponovio da se više ne kani baviti politikom.

Hitovi: 780