USKLADIMO FREKVENCIJE

Kreće utrka...

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

Noćas u ponoć istekao je rok za predaju kandidacijskih lista i kandidatura za predstojeće lokalne izbore koji će se održati u nedjelju, 21.svibnja.

Prema neslužbenim informacijama, u Županji su predane četiri kandidacijske liste za Gradsko vijeće, te dvije kandidature za gradonačelnika Županja. Izborno povjerenstvo u roku od 48 sati objavit će pravovaljane kandidacijske liste i kandidature, a time službeno počinje i izborna kampanja za lokalne izbore.

 

 

Kakva će biti utrka za 17 mjesta u Gradskom vijeću Županje, ostaje za vidjeti. Naime, jutros smo kroz nekoliko telefonskih poziva dobili informacije prema kojima su liste predane u Gradsko izborno povjerenstvo vrlo zanimljive. Samostalne liste za Gradsko vijeće Županje predali su HDZ, zatim, HSS, te SDP, dok nezavisnu listu grupe građana predvode Željko Džoić, Mladen Huber i Darko Lorger. Što se tiče kandidatura za gradonačelnika, tu su Davor Miličević ispred HDZ-a, te Željko Džoić ispred nezavisne liste grupe građana. Što se dogodilo u SDP-u da Džoić nije kandidat ove stranke, iako je to prije skoro mjesec dana i najavljeno i predstavljeno, nismo uspjeli saznati....

A prije četiri godine na lokalne izbore u Županji izašlo je puno više lista. HDZ i BUZ, zatim, lista SDP-a, HNS.a i HSU-a, dok su PSS i Hrvatska stranka prava dr.Ante Starčević išli zajedno. Nadalje, na izbore je tada u Županji izašao i HDSSB, te kandidacijska lista grupe birača nositelja Ivana Grigića, kao i HSS, te DC. Sada, prema informacijama kojima raspolažemo i koje su još uvijek neslužbene, u Županji su tek četiri kandidacijske liste, te dvije kandidature za gradonačelnika Županje. Na prošlim lokalnim izborima u Županji je bilo 5 kandidata za gradonačelničko mjesto. U drugi krug prije četiri godine ušli su Davor Miličević i Željko Džoić, a kao što je i poznato, u drugome krugu svoj treći gradonačelnički mandat osvojio je Davor Miličević. Inače, objavom kandidacijskih lista i kandidatura, počinje i službeno kampanja za lokalne izbore 2017., te se nadamo kako će predstavnici političkih opcija prihvatiti marketinške uvjete Hrvatskog radija Županja i predstavljati se kroz ciklus emisija Izbori 2017 plaćena promidžba....

 

 

Hitovi: 898