USKLADIMO FREKVENCIJE

Konstituirana Županijska skupština Vukovarsko srijemske županije

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Danas je u Vukovaru održana konstituirajuća sjednica Županijske skupštine.

U naredne četiri godine Skupštinu će činiti 43 županijska vijećnika i to 22 vijećnika iz redova HDZ-a i koalicijskih partnera, 6 vijećnika iz redova SDP-a, 7 s liste grupe birača, SDSS-a 3, Živi zid također 3 te HSP-a doktor Ante Starčević 2 vijećnika.Za novog predsjednika županijske skupštine izabran je Dražen Milinković iz redova HDZ-a, dok je za podpredsjednika izabran HSS-ovac Zdravko Kelić, dok će drugi podpredsjednik bit izabran na prvoj narednoj sjednici najvjerojatnije iz redova Nacionalnih manjina.

Župan Vukovarsko srijemski Božo Galić čestitajući novoizabranim vijećnicima naglasio je kako će glavni cilj svim vijećnicima bez obzira na stranačku pripadnost biti spas poljoprivrede.

Novoizabrani predsjednik županijske skupštine Dražen Milinković istaknuo je kako očekuje da će u naredne četiri godine rad skupštine biti još kvalitetniji i učinkovitiji.

Nakon svečanog dijela sjednice uslijedio je i radni dio s dvije točke dnevnog reda.

Hitovi: 688