USKLADIMO FREKVENCIJE

Svečano obilježen Dan općine Drenovci Laureati Milan Bandić, Mijo Pranjić i Udruga Veselo srce Drenovci

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

DRENOVCI – U srijedu 27.rujna na večer u velikoj dvorani Doma kulture održana je svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Drenovci kojoj je predsjedavao Andrija Matić zamjenik predsjednika OV umjesto odsutnog Drage Klarića.Matić je prigodnim riječima pozdravio Božu Galića i njegovog zamjenika Josipa Dabru, izaslanicu Milana Bandića, gradonačelnika Zagreba, Biserku Bucković, posebnu višu savjetnicu gradonačelnika, delegaciju općine Omišalj predvođenu načelnicom Mirelom Ahmetović, gradonačelnike, načelnike općina, predstavnike vjerskih zajednica, laureate, predstavnike medija, članove OV i uposlenike općine i sve nazočne građane. Naglasio je da je Općina između dva Dana općine odradila asfaltiranje svih cesta u pet naselja tako do svake kuće ima asfalt i javna rasvjeta. Inkubator je u funkciji. Imamo pet sela, a jedan proračun i 55 problema. Načelnik Jakša Šestić u svom obraćanju je rekao „ Slavonija je u problemima živimo u nadi da će se poboljšati stanje u Slavoniji i općini Drenovci. Ovdje je 50 godina iseljavanje i nerazvijenost ovog prostora je dugoročno i on postaje i ostaje sa staračkim stanovništvom. Vlada mora učiniti da se spase ovi prostori.“  Župan Božo Galić je potvrdio da je slika istinita na ovim prostorima. U povodu Dana Općine odlučeno je da Godišnju nagradu koja nosi naziv Franjo Hanaman jedan je od izumitelja volfranske žarne niti što je pokrenula razvoj rasvjetne tehnike u Svijetu, rođenog Drenovčanina ( rođen 30. lipnja 1878. umro u Zagrebu 23. sječnja 1941.) Nagrade su uručili župan Božo Galić i načelnik Jakša Šestić za Milana Bandića za iskazanu humanost i pomoć poplavljenom području Općine Drenovci, kao i za pomoć u nabavi knjiga za učenike Općine. Nagradu je primila Biserka Bucković, prof. posebna viša savjetnica gradonačelnika Bandića, a našem novinaru izjavila: „ Gradonačelniku Bandiću je žao što nije mogao nazočiti ovdje da primi ovaj znak pažnje za ono što smo pomogli ovom kraju za vrijeme i poslije poplave. Odmah je shvati koliko je ovaj kraj u potrebi i brzo smo reagirali. Drago nam je što smo uspjeli pomoći. Mi ostajemo otvoreni za suradnju i pomoći.“

Mijo Pranjić iz Drenovaca primio je nagradu za poticanje poduzetništva i gospodarski razvoj Općine Drenovci. „Državno priznanje- Ministarstva poljoprivrede „ Zlata vrijedan“ prva nagrada je pripala mom OPG-u Hrvatskoj. Ova i nagrada Općine Drenovci našeg svjetski vrijednog Franje Hanamana su poticaj za rad. Put je mukotrpan. Kao stočar sam sa 70 sementalaca, deficitaran sam sa zemljom 18,5 ha je rascjepkano, najbliža mi je osam km, a sveukupno obrađujem 35 ha. Cijela obitelj moja majka, supruga i petoro djece od 4 do 18 godina. Pod hitno država mora poduzeti nešto da ne bi nestalo proizvodnje“ kazao je Pranjić.

Treće priznanje je uručeno Udruzi Veselo srce Drenovci koja se pjesmom zahvalila na nagradi.

 

                                              

Fotografije i tekst

Stjepan Bogutovac

Hitovi: 425