USKLADIMO FREKVENCIJE

Bošnjaci u znaku šaha

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Međunarodni otvoreni šahovski turnir 23. Open Bošnjaci počeo - Velemajstori nestali

BOŠNJACI – Za 23. Open Bošnjaci bio je prijavljen 141 igrač-ica, a na otvaranje u srijedu je došlo 107. Od šest prijavljenih velemajstor za stol su sjeli u 1. kolu samo dvojica dva puta za redom pobjednik Zoran Jovanović i Ivan Žaja. Uvjeti su ostali isti kažu organizatori iz ŠK Bošnjaci, ali su u isto vrijeme neki turniri. Osim dva velemajstora, igra osam je međunarodnih majstora i osam Fide majstora, te dvije dame Fide majstorice. U 1. kolu su pobjede zabilježila 83 igrača-ce. Prijenos u živo se vršni sa 24 ploče. Sve sudionike turnira je pozdravila biranim riječima profesorica Biljana Golubičić, direktorica turnira poželjela je dobre rezultate. Andrija Juzbašić, načelnik Općine Bošnjaci koja je i ovog Opena glavni sponzor označio je početak turnira. Glavni sudac Branko Vidačković upoznao je igrače sa najvažnijim odrednicama turnira. Naglasio je termine kada će se igrati svih devet kola, a 9. kolo se igra u utorak 9. siječnja od 9,30 sati poslije kojeg će se proglasiti najuspješniji. Turnir igra 107 igrača i igračica od kojih su dva velemajstora, osam međunarodnih majstora, osam Fide majstora i dvije dame Fide majstorice. Igrači su iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske. poslije tri odigrana kola, na vrhu je Nikola Radovanović iz Srbije, igrač Podravke iz Koprivnice, drugi je dvostruki za redom pobjednik Opena Bošnjaci Zoran Jovanović iz Hrvatske, igrač Sljeme Agroproteinka Sesvete oba sa 3 boda. Od igrača iz VSŽ Esad Gorić je šesti, 14. je Patrik Nikić sa 2,5 boda obojica. Josip Stočko je 20 sa dva boda koliko ima i 21. Zoran Ljikar iz Sloge Pačetin, a 23. je Ilija Mutapčić iz ŠK Vukovar 91 i.t.d.  

Slike i tekst: Stjepan  Bogutovac 

Hitovi: 297