USKLADIMO FREKVENCIJE

Trofej Prva nogometna lopta 2018. Zrinskom Bošnjaci

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Udruga veterana Prva nogometna lopta Županja bila je uspješan organizator   10. jubilarnog dvoranskog prvenstva malonogometnog turnira,jedinstvenog po tome što pravo igranja imaju samo registrirani igrači  klubova sa područja Nogometnog središta Županja. Igralo je 14 klubova podijeljenih u tri skupine od kojih je najkvalitetnija bila C skupina koja je u četverodnevnom turniru dala tri ekipe,  rekao nam je Bruno Ešegović, predsjednik organizatora turnira  Trofej „ Prva nogometna lopta“.

Igrali su klubovi MŽNL- Regionalne lige Slavonije i Baranje: Graničar Županja, Jadran Gunja i Šokadija Babina Greda, klubovi I. ŽNL VS : Sladorana Županja, Slavonac Gradište, Vrbanja, Slavonija Soljani, Zrinski Bošnjaci, klubovi II. ŽNL NS Županja: Sloga Račinovci, Borac Drenovci, Županja 77, Posavac Posavski Podgajci, Srijemac Strošinci, Sloga Štitar. Utakmice su igrane u Školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Ivana Kozarca u Županji uz potporu Grada Županje. Nisu se prijavili Tomislav Cerna i Budućnost Šiškovci i RAŠK Rajevo Selo. U završnicu su ušli prvi i drugi i treći najbolje plasirani klub u skupinama. Rezultati: Graničar – Zrinski 1 : 1 šesterci 10:11, Slavonija – Sloga (R) 4 : 0, Sladorana – Šokadija  2 : 0, Jadran – Slavonac 0 : 1. Polufinale: Zrinski-Sladorana 1 : 1 šesterci 7 : 6, Slavonija – Slavonac 2 : 1. Revijalna međunarodna utakmica žena Graničar ( Županja) – ŽNK Posavina ( Domaljevac BiH) 4 : 3. Za 3. mjesto turnira Sladorana – Slavonac 1 : 2. Finale: Slavonija – Zrinski 2 : 2 šesterci 4 : 5. Gledatelja: 850. Sve utakmice (57) sudili su: Marin Lovrić (Drenovci),Tomislav Šiklić i Marijan Gagulić ( Županja) i Ivan Toman ( Štitar).  Strijelci: 0 : 1 Ivkošić, 1 : 1 J. Lešić, 1 : 2 Prgić, 2 : 2 Gvozdić. Šesterci: J. Lešić i Gvozdić ( Slavonija), Naglić 2 i Ivkošić ( Zrinski).

Pobjednička momčad Zrinskog igrala je u sastavu: Ivan Lešić, Tomislav Lešić, Kristijan Prgić, Stjepan Naglić, Filip Babogredac, Igor Ivkošić, Luka Lešić, Tomislav Petričević, Matej Juzbašić. Trener: Drago Trojan.Slavonija: Stjepan Poje, Antonio Gvozdić, Dejan Mićanović, Josip Tufekčić, Marino Lazar, Josip Lešić, Danijel Lamešić, Dalibor Ugljarević, Darko Lucović, Tomislav Stiba, Denis Salatović, Ante Bušić. Trener Velimir Lucović.

Prijelazni pokal uručio je Bruno Ešegović kapetanu Zrinskog Stjepanu Nagliću, a Kristijan Prgić je primio i statuu kao najbolji igrač turnira koji je napravio kuriozitet, jer je za redom postigao 14 golova sa šesteraca na tri utakmice završnice za Zrinski. Najbolji vratar je Ivan Lešić iz Zrinskog, a najstrijelac je Marino Lazar ( Slavonija) sa osam golova. Statue i pehare su uručili Goran Husarek, Zdenko Podolar, Dražen Džoić, Blaž Breškić i Martin Dino Plavšić koji je novčano darivao najboljeg strijelca svake večeri, članovi organizacijskog  odbora turnira.

Do sada su Trofej osvajali: RNK Sladorana Županja tri puta imaju prijelazni pokal u trajnom vlasništvu, dva puta NK Jadran Gunja i NK Šokadija Babina Greda, po jednom NK Vrbanja, Slavonac Gradište i ovaj novi prijelazni pokal NK Zrinski Bošnjaci. 

 

 

Hitovi: 516