USKLADIMO FREKVENCIJE

Radnički nogometni klub Sladorana Županja organizira 8.tradicionalni Memorijalni kuglački turnir „ Marinko Vujica- Šiljo“

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

 

U sportskom kompleksu u naselju Šećerana u Županji više je sadržaja među kojima je i kuglana.

Na ovogodišnji 8. tradicionalni memorijalni kuglački turnir organiziran u znak sjećanja na vrsnog kuglača Marinka Vujicu-Šilju prijavilo se 13 ekipa, jedna više nego prošle godine. Turnir je u tijeku. Održati će se pojedinačno natjecanje i natjecanje u parovima. Za pobjednike ekipnog i natjecanja u parovima i pojedinačno su osigurane novčane nagrade uz medalje i pehare.

Prošlogodišnji pobjednik turnira je ekipa Fifti  Fifti.

Od 13 ekipa, jedna je iz Cerne, to je ekipa Veterani Cerna. Raduje i sudjelovanje dvije ženske ekipe kao i prošle godine ekipa Policije i novo formiranu ekipa „ Najbolje godine“ koja ima  iskusne igračice.

Turnir se igra po tako zvanom  „ Narodnom načinu“ – šest igrača u šest serija po tri bacanja (108). Svaka serija započinje drugim igračem sa prijavljenog redoslijeda i početnom punom postavom čunjeva. Nastavak serije je po principu čišćenja. Nakon tri serije ekipe zamjenjuju staze. Natjecanje se odvija u jednoj grupi po sistemu „ svatko sa svakim“ nakon kojih slijede utakmice 8 prvoplasiranih ekipa po kup sustavu (1-8, 2-7…) do pobjednika natjecanja. Sinoć treće večeri odigrani su susreti:

Grad Županja – Policija 215 : 146, Petkom u 18 – CB Jolly Roger 153 : 180, Napredak – Cico Marakanci 176 : 177, Najbolje godine – Sladorana 125 : 155, Općina Bošnjaci – Veterani Cerne 186 : 157. Sinoć je srušeno 1670, a sveukupno u tri večeri 5.187 čunjeva.

Četvrte večeri će igrati: CB Jolly Roger – Fifti Fifti, Policija – Petkom u 18, Sladorana – Općina Bošnjaci, Čunj više – Grad Županja, Krvopije – Najbolje godine.

Hitovi: 599