USKLADIMO FREKVENCIJE

NOGOMETNI KLUB RADNIČKI ŽUPANJA :Svečanom Skupštinom obilježio 70. godišnjicu djelovanja

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŽUPANJA – NK Radnički Županja na svečanosti obilježavanja jubileja igranja nogometa održanoj u dvorani kina „ Kristal“ znalački je organizirao ovaj jubilej.Nazočne je pozdravio predsjednik kluba Ivo Rešić i upoznao ih sa povijesnim djelovanjem kluba.  Počelo je igranje nogometa 1948. kada je održana osnivačka skupština kluba koji je imao i odbojkašku i sekciju lake atletike. Prvi predsjednik je bio Ivan Špika. Izgrađeno je nogometno igralište u radničkom naselju Kolonija, a utakmice su igrane na igralištu Graničara. Prvu utakmicu je Šećeraš igrao sa Slogom u Račinovcima i izgubio 4 : 3, a prva pobjeda 1 : 0 bila je u ogledu sa Graničarom. U grupno prvenstvo  Oblasne lige Osijek uključuje se 1950. te godine je dobio ime u NK Radnički. Klub je napredovao iz godine u godinu. Prva međunarodna utakmica je odigrana na 10-tu obljetnicu sa „ Irtom“ iz Arada ( Rumunjska). U skorije vrijeme umjesto Radničkog mjenja ime u RNK Sladorana, a nedavno vraća se na ime NK Radnički Županja. Poslije Rešića skupštinarima su se obratili Kruno Šarić, zamjenik gradonačelnika Županje, Ivica Grnja iz Osijeka i  Mile Petković iz Vinkovac. Klub slavljenik je posebno zaslužnim uručio plakete: Tvornici Sladorana, glavnom pokrovitelju kluba, Gradu Županja pokrovitelju svih klubova, Marijanu Pejakoviću, koji je od 1969. obnašao brojne funkcije i ostao do danas, Stjepanu Kozareviću, predsjednikuj kluba Sladorana od 2001., a priznanja kluba su dobila 122 zaslužena za rad i igranje u klubu. Publicist Vinko Jujzbašić je promovirao monografiju Radnički – više od nogometa 1948. – 2018. uradak autora Ive Rešića sadašnjeg predsjednika kluba.

    

                                

Hitovi: 490