USKLADIMO FREKVENCIJE

Prijateljska nogometna utakmica GRANIČAR ( Županja) - CIBALIA ( Vinkovci) 1 : 2 ( 0:0)

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŽUPANJA – Spomen stadion prve nogometne lopte u Hrvatskoj u Županji.Vrijeme: toplo. Teren: travnat. Gledatelja: 220. Suci: Marko Nikolić, pomoćnici: Josip Vrtarić i Vanja Panić ( svi izŽupanje). Strijelci: 0 : 1 Andrej Kerić (50), 1 : 1 Hrvoje Miličević ( 52- 11m), 1 : 2, Karlo Miljanić ( 77).
GRANIČAR: Ivkić, Berač, Kegalj, Miličević, Pejčić, Pejić,Šibalić, Hodak, Levec, Huber, Lešić. Igrali su još: Spajić, Topčić, Đoić, Lučić, Šabić, Leutar, Jurić, Krznarić, Babić,Kovačević, Lotar. Trener: Dražen Ilić.
CIBALIA: Marijanović, Hajnal, Salapić, Tadić, Đijan, Oršolić,Vincetić, Stupar, D. Dogan, Dejanović, Bajić. Igrali su još: Lešić,Kirbauer, Nikolić, Miljanić, M. Dogan, Tustonjić, Karimović, Kerić, Janović,Sante, Pierobin. Trener: Davor Mladina.
Ogled susjeda sa brojnim mladim igračima na obije strane koji su dobili mogućnost da pokažu svoje mogućnosti i pokazali su. Cibalia je imala u nogama i ovu petu utakmicu u odnosu na Graničar koji je počeo kasnije pa mu je ovo bila tek druga pripremna. U 23. Petar Duje Berač izbacuje loptu u polje poslije dobrog pokušaja Bajića. Antonio Stupar sam šut i lopta odlazi pored gola. Bliži se odmor 44. prekršaj na 16 m Alen Dejanović pogađa zid. U drugom poluvremenu još dinamičnija igra koja donosi golove. Gosti po lijevoj strani prolaze lopta pred vrata gdje je spreman za poklon Andrej Kerić 0 : 1 u 50-toj. Izjednačenje brzo dolazi. Prekršaj za kazneni udarac 55. Hrvoje Miličević 1 : 1. Tri minute kasnije Kegalj trese gredu. U 80. Karlo Miljanić poslije osmišljene akcije trese mrežu 1 : 2. Dobra utakmica, počela pod suncem završila pod reflektorima u kreaciji ekipa koje su ušle u viši rang natjecanja.

Tekst i slika Stjepan Bogutovac

Hitovi: 457