USKLADIMO FREKVENCIJE

Polufinalna KUP utakmica NS Županja GRANIČAR – ŠOKADIJA 5 : 0 ( 2 : 0) :Učenik nadmudrio učitelja

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŽUPANJA – Spomen stadion Prve nogometne lopte u Županji. Gledatelja 150. Suci:Tomislav Šiklić ( Županja), Ivan Toman ( Štitar), Adam Grgić ( Cerna). Delegat: Ivan Božić ( Gradište). Opomenuti igrači: Graničar: Huber (38) i Hodak (55). Šokadija: Gregorović ( 28), Matić ( 36) i Mišković ( 58). Strijelci: 1 : 0 Pastuović (22), 2 : 0 Hodak ( 42), 3 : 0 Pejić, 4 : 0 Lešić ( 69), 5 : 0 Lešić (87).GRANIČAR: Primeća, Miličević ( od 71. Lotar), Miličić, Krznarić ( od 59. Leutar), Šibalić, Hodak ( od 71. Kovačević), Levec ( od 59. Lešić), Lukačević, Pastuović, Berač, Huber ( od 59. Pejić). Trener: Dražen Ilić.

ŠOKADIJA: M. Vuković, Sejdić ( od 63. M. Stojanović), I. Stojanović, Ličanin, Petričević ( od 46. Đaković),Matić ( od 46.Jakovčević), Mišković, Dominković, Dragičević ( od 2o. Gregorović, Ilišević, Vuković ( od 69. Babić). Trener: Miroslav Buljan.

Dva kluba koja se dobro poznaju iz IV. HNL i dva trenera Miroslav Bulja koji je bio treneru Draženu Iliću učitelj- trener dok je vodio Graničar, odmjerili su snage. Ispitivanje je trajalo dvadesetak minuta i tada je u 20.-toj mrežu načeo Pastuović, a pred sam odlazak na odmor Hodak pogađa za 2 : 0. u nastavku trener želi više pa u igru uvodi petoricu svježih igrača. Napravio je prave izmjene jer su Pejić  osam minuta po ulasku povećao na 3 : 0, a iskusni golgeter Josip Lešić postigao dva zgoditka. Trener Buljan je istovremeno isto učinio, no njegovi poletarci i cijela momčad solidno igrala nisu uspjeli postići pogodak. Tako se Graničar plasirao u finale KUP-a Nogometnog središta Županja koje će se igrati 16. listopada na Spomen stadionu prve nogometne lopte u Hrvatskoj.

Tekst i slike Stjepan Bogutovac   

Hitovi: 423