USKLADIMO FREKVENCIJE

Humanitarna utakmica u Štitaru : VETERANI SLOGE – REPREZENTACIJA SVEĆENIKA 3 : 4 ( 3 : 2)

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŠTITAR – Igralište: Bunarić. Gledatelja: 100.Vrijeme: kišovito.Suci: Vanja Panić, Josip Vrtarić, Matija Šarić ( svi iz Županje). Strijelci: 1 : 0 Mato Tomšić (6), 1 : 1 Mirko Iličić ( 14), 1 : 2 Mirko Iličić ( 17), 2 : 2 Perica Bijeljić (21),Mato Tomšić ( 24), 3 : 3 Mirko Iličić ( 59), 3: 4 Alojzije Čubelić ( 88.- 11m).

VETERANI SLOGE: Matijašević, Lešić, Lucić, Tomšić, Bjelopavlović, Kozić, Lučić, Baotić, Bjeljić, Pavlović, Bilić, Stojanović, K. Ešegović, B. Ešegović, Prgomet, Vuković. Izbornik Ivica Grnja.

REPREZENTACIJA SVEĆENIKA HRVATSKE:  Pejaković, Atlija, Starčevoć, Matošević, Iličić, Čičak, Benko, Jelić, Bešlić,Banfić, Juraković, Žinić, Čubelić. Izbornik: Krešimir Žinić.

Veterani NK Sloge iz Štitara pozvali su Reprezentaciju svećenika Hrvatske na Humanitarnu utakmicu s ciljem pomoći potrebitim obiteljima u Općini Štitar. Ovu akciju su potpomogli župnik Pavao Mađarević i načelnik Općine Marko Bikić, a ovu hvale vrijednu organizaciju su osmislili predsjednik kluba Petar Kobašević i kapetan veterana Sloge vrijedni nogometni entuzijast Mato Tomšić. „ Ovom humanitarnom susretu smo se odazvali i ako imamo gust raspored. U veljači 2020. idemo u Prag kod Čeških svećenika. Bili smo dva puta prvaci Europe. Treće godine u Sarajevu nam je izmaklo zlato. Ova utakmica velikog nogometa nam je zadnja u godini, jer se okrećemo malom nogometu. U Štitar smo došli bez naših reprezentativaca iz Dalmacije. Oslonili smo se na Slavonce i svećenike iz okruženja Zagreba. Hvala domaćinima na divnom prijemu i fer utakmici.“ istaknuo je izbornik svećenika Krešimir Žinić. Mato Tomšić, kapetan veterana Štitara je naglasio: „ Ovo je druga humanitarna akcija veterana Sloge. Prva je bila za obnovu stare crkve u Štitaru kada su Humane zvijezde Hrvatske bile gosti i ova sa svećenicima. Zahvalni smo im što su došli u našu općinu.“


Tekst i slike: Stjepan Bogutovac

Hitovi: 390