USKLADIMO FREKVENCIJE

U Osnovnoj školi „ Antun i Stjepan Radić“ u Gunji

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Školsko zvono se oglašava 7. rujna

GUNJA – Za učenike, roditelje, učitelje aktualan je 7. rujan. To je dugo očekivan dan kada će školsko zvono oglasiti početak školske godine. Prošla školska godina je provedena dijelom od redovne i završnim činom online nastave. Osmaši i u takvom ozračju su nastavili razmišljati i slušati savjete u koju će srednju školu upisati. Njih 38 se opredijelilo. Sretan im put u nastavku školovanja. Za nastupajuću školsku godinu stigle su preporuke i uvjeti od Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja. O tome Stipica Mišura, ravnatelj škole u Gunji kaže: „ Na sreću ili na žalost, zbog manjeg broja učenika u zadnjim godinama je tendencija pada, mi imamo odlične uvjete za rad u okolnostima koje nas prate. Imamo dovoljno prostora u kojem se može držati određena distanca koja se zahtjeva. Postupiti ćemo po uputama.“ Udžbenici, bilježnice i drugo je naručeno. Po dolasku u školu učenicima će sve biti podijeljeno. Obvezne udžbenike plaća Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a tkz. ne obvezne udžbenike koji su ipak potrebni djeci plaćaju općine Gunja i Drenovci. Učenici putnici njih 20 iz Rajevog Sela i „ Čistog“ isto  toliko iz gunjanskog naselja „ Velebit“. Tijekom prijevoza se moraju držati mjera zbog korona virusa. Ono što brine je broj polaznika u prvi razred. U Centralnu školu će krenuti 13, u školsku zgradu Gunja-selo kod crkve šest i dva učenika u Područnu školu Rajevo Selo. Ukupno je to 21 učenik prvog razreda. U školskoj godini će u OŠ Gunja će biti 198 učenika. Škola ima 33 učitelja i stručnih suradnika.

Tekst i slike Stjepan Bogutovac
Hitovi: 238