Odigrana nogometna utakmica KUP-a NS Županja

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

NK Slavonija ( Soljani) – NK Graničar ( Županja) 1 : 5 ( 0:2)

Na Stadionu NK Slavonija Soljani odigrana je finalna nogometna KUP utakmica Nogometnog središta Županja koju su odigrali NK Slavonija Soljani i NK Graničar Županja. U KUP natjecanju je od 17 klubova središta sudjelovalo 12. U lijepom broju popunjenim sjedištima gledatelji su mogli uživati u fer i korektnoj igri u kojoj je dominirao Graničar član 3. HNL- istok. Na početku je pokazao tko je favorit. U 7-moj minuti Josip Lešić pogađa za 0 : 1 u 13-to Ivan Kovačević i 0 : 2. Tako je završilo prvo poluvrijeme. U drugom Josip Lotar pogađa u 56 za 0 : 3, a u 80. za 0 : 4. Uz ove golove i igru koju je demonstrirao on je bez sumnje igrač finalne utakmice. Pet minuta prije kraja 0 : 5 auto gol Ante Bušića. Počasni pogodak za Slavoniju u posljednjoj minuti utakmice loptu je u mrežu pospremio Marko Josipović za konačnih 1 : 5.Igrači se korektno ponašali, vratari dobro čuvali mrežu, suci: Marin Lovrić ( Drenovci), Mato Bjelopavlović i Ivan Toman ( oba iz Štitara) znalački utakmicu odradili kao i delegat Zdenko Kustura iz Gunje. Marko Lovrić, predsjednik NSŽ je kapetanu Graničara Hrvoju Miličeviću predao pobjednički pokal, a pehar za igranje u finalu je kapetanu Slavonije Josipu Tufegdžić predao povjerenik Druge lige NSŽ Marijan Zovkić. Hvale vrijedna gesta je što su Josip Kuterovac, predsjednik i Ika Sabljaković, tajnik ŽNS VS nazočili  utakmici. Sve je srdačno pozdravio Zdenko Podolar,predsjednik NK Slavonija Soljani.

Tekst i slike: Stjepan Bogutovac