USKLADIMO FREKVENCIJE

ŽUPANIJSKI DERBI OKONČAN AUTOGOLOM NK GRANIČAR ( Županja)- HNK VUKOVAR 1991 0 : 1

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac


Na Spomen stadionu Prve nogometne lopte u Hrvatskoj na derbiju dva kluba iz VSŽ članovi 3. HNL skupine istok odigrali su županijski derbi.

Graničar i HNK Vukovar 1991 zadovoljili su igrom i najprobirljivije ljubitelje nogometa. Rijetko je vidjeti takvo zalaganje, borbenost i igru za svačiji ukus. Treneri Miroslav Bojko gostiju i Dražen Ilić domaće momčadi pročitali su mogućnosti protivnika. Igralo se otvoreno i korektno. Kada se očekivalo da je podjela bodova neminovna jer su do kraja utakmice ostale samo tri minute. Napad su izveli gosti. Stvorila se gužva ispred gola Marka Ivkića. Kako volimo reći šuma nogu. Lopta se odbija od noge do noge i nenadano pogađa nogu Filipa Cerovskog i ulazi preko gol crte i pogodak za Vukovarce i bilježe tri nova boda 13 pobjeda u dosadašnjem tijeku prvenstva na saldu ukupno 41 bod i novi vjetar u leđa koji ih gura ka željenom cilju drugoj ligi.


Trener Bojko je rekao: „ Cijenim da su igrači obje momčadi dali sve od sebe, svoj maksimum i da su publiku držali u neizvjesnost ishoda do kraja. Mi smo imali i sreće jer udarci domaćih nisu pogađali cilj. Čestitam mojim igračima na prikazanoj kvaliteti igre i na kraju gol nagrada za trud.“
Trener Graničara Dražen Ilić: „ Čestitam ekipi Vukovara na pobjedi , a mojim dečkima se želim zahvaliti na čvrstoj, borbenoj i taktički odlično odrađenoj utakmici. Na žalost izgubili smo autogolom. Vukovar je prvi na tablici najbolja je ekipa u našoj ligi. Ja im želim da se plasiraju u viši rang, a mi imamo još dvije utakmice do kraja.“
Hitovi: 35