USKLADIMO FREKVENCIJE

Bilićevom tricom u zadnjim sekundama na sjajnu Oršolićevu asistenciju Županjci pobijedili Vukovar

Kategorija: /

Košarkaši Županje su 11. kolom i upisanom pobjedom otvorili nastavak sezone A-2 lige istok, nastavivši s dobrom igrom koju su pokazivali i u prvom dijelu sezone. U županijskom derbiju, koji je opravdao očekivanja, ujedno i srazu dvije mlade momčadi, domaćini su slavili protiv Vukovara rezultatom 101-98 (38-16,18-27,19-34, 26-21) te im tako uzvratili za poraz u prvom dijelu sezone.


Domaćini su od samog početka nametnuli ritam te u prvoj četvrtini nadigrali goste i ostvarili prednost od čak 22 koša, ali Vukovarci su u nastavku uzvratili i smanjili zaostatak na -13.

Početkom drugog dijela gosti pojačavaju svoju igru u obrani, zabijaju nekoliko odličnih šuteva za tri poena te sustižu domaću ekipu i u posljednju četvrtinu ulaze s prednosti od dva koša. Zadnjih deset minuta donosi ravnopravnu borbu, prednost se izmjenjuje,  a u samu završnicu Županjci ulaze s -4, pojačavaju obranu uz bolju realizaciju u napadu, te odlaze na šest poena prednosti pri rezultatu 98-92. No, ni tada ne završava napeto i zanimljivo razdoblje, jer se gosti uspjevaju vratiti, imaju napad za prednost, no gube loptu, čime priliku dobivaju domaćini te ju i koriste. U zadnjih 18 sekundi, nakon dobrog prolaza Filipa Oršolića i još bolje asistencije, raspoloženi Bruno Bilić precizan je na šutu za tri poena za konačnih 101:98, na oduševljenja publike i svih nazočnih. U preostale dvije sekunde, pokušaj gostiju da nešto promjene zaustavlja Damir Kopić presjecanjem lopte i zasluženo slavlje počinje.Domaće igrače do pobjede je predvodio kapetan Ivan Stjepanović s postignutih sjajnih 28 poena, a pratili su ga Bruno Bilić sa 22, Filip Labrtić sa 19, Damir Kopić sa 14, a Josip Mitrović upisao je 12 poena. U pobjedi su s koševima sudjelovali i Filip Oršolić (4) i Marin Tomić (2). U sastavu su još bili Edin Smajić, Marko Gvozdić, Ilija Benković, Antun Mićanović i Matej Kuprešak. U protivničkim redovima najbolji je bio Dino Peraica sa 31 poenom, a slijedio ga je Borislav Kovačević sa 13 poena.


Nakon ove pobjede Županjci se nalaze na drugom mjestu s 15 bodova, koje dijele s KK Borovom i KK Osječki sokol, a bod zaostaju za prvoplasiranim Belišćem. Dvije najbolje ekipe ostvaruju plasman u Mini ligu za popunu A-1 muške lige.


U 12. kolu, 21. siječnja na rasporedu je gostovanje u Đakovu.

Hitovi: 1813