USKLADIMO FREKVENCIJE

Turnirom četiri Slavonca domaćin prvim mjestom obilježio 70 godina nogometa u Gradištu

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GRADIŠTE – Odigran je drugi obnovljeni turnir četiri kluba sa imenom Slavonac iz Slavonije. Odigran je na lijepom stadionu Ljese u Gradištu u nazočnosti 200 gledatelja. Igrale su momčadi Slavonac iz Tenja, Prkovaca, Komletinaca i domaćina iz Gradišta. Suci: Marijan Gagulić i Karlo Ešegović iz Županje i Mato Bjelopavlović iz Štitara. Polufinalne utakmice su igrali Gradište – Komletinci 3 : 0 strijelci: Darko Mikinac 2 i jedan Hrvoje Hodak. Momčadi iz I. ŽNL VS su pokazale kvalitetnu igru, a pobjednik je odlučen u završnici susreta. U drugoj polufinalnoj utakmici igrale su ekipe Tenja ( član MŽNL) i Prkovci ( član II. ŽNL NS Vinkovci). U regularnom tijeku 0:0. U izvođenju jedanaesteraca uspješniji su bili Prkovčani 5 : 4 uz dvije obrane vratara Stjepana Matiješevića koje su donijele igranje u finalu. Utakmica za treće mjesto 3 : 0 za Slavonac iz Komletinaca zgodicima Ivana Pavičića, Juraja Kerića i Petra Vrankića u ogledu sa imenjakom iz Tenja. U finalu Gradište – Prkovci 5 : 0, pogodci Velimir Blažević 2, po jedan Hrvoje Hodak, David Eraković i Matej Josipović. Pehare za osvojena mjesta od 1. do 4-tog uručio je Slavko Mikulić, tajnik NK Slavonac iz Gradišta. Za pobjedničku momčad su igrali: Josip Starčević, Adam Filipović, Igor Bule, Darko Mikulić, Mario Ivanšić, Hrvoje Galović, Matej Josipović, Velimir Blažević, Darko Mikinac, David Eraković, Tadej Ilijanić, Hrvoje Hodak, Domagoj Proleta, Marin Spajić, Vedran Lazar, Marko Blažević. Trener Dražen Ilić.

Hitovi: 1193